Neděle 31. květen 2020
Svátek má Kamila

Ústí nad Labem - Sklizeň prvních hroznů skončila na Městské vinici na Větruši. Pěstování vinné révy zde bylo obnoveno v září 2016. Do sklízení hroznů se zapojil primátor Petr Nedvědický, jeho náměstkyně Věra Nechybová a také iniciátor myšlenky Pavel Kacerovský z Ortopedického centra.

„Sklidili jsme jen několik bedýnek, ale i to je dobrý počinek a příslib do budoucna. Těším se na ochutnání prvního vína z Větruše, o jeho výrobu se postará zkušený vinař,“ uvedl Petr Nedvědický.

O kvalitě prvního vína prý není důvod pochybovat. „Hrozny jsou plné a mají příjemně sladkou chuť, víno by mohlo být velmi dobré,“ předpověděl Pavel Kacerovský.

Na vinici je vysázeno 44 hlav odrůdy Cerason a 31 hlav odrůdy Malverina, vybrány byly ve spolupráci s Cechem českých vinařů. Většina hlav vinné révy má své patrony, kteří věnovali městu po tisícikoruně a mají na svůj patronát certifikát. První víno by mohli ochutnat na setkání v dubnu příštího roku.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací