Sobota 22. únor 2020
Svátek má Petr

Ústí nad Labem - Násilné události 21. srpna 1969 a okupaci Československa v roce 1968 si na Mírovém náměstí ve středu připomněli představitelé města a dalších organizací i veřejnost. Písně Karla Kryla na náměstí zahrál náměstek primátora Pavel Tošovský.

Primátor Petr Nedvědický v projevu zdůraznil, že před padesáti lety byli na náměstí lidé, kteří protestovali proti okupaci zbiti československými pořádkovými silami. Brutálně proti nim zasáhly veřejná bezpečnost a lidové milice. „Nebylo v našem městě mnoho událostí, při kterých byli mláceni a zatýkáni lidé. Tato se vymykala svým rozsahem i nesmyslností. Nadlouho uvrhla naši zemi do temného období zvaného normalizace. Slibme si, že nic takového už nedopustíme,“ uvedl Petr Nedvědický.

2108okupace2

Zdroj: www.usti-nad-labem.cz

Účastníci pietního aktu položili na závěr květiny k soše sv. Antonína. „Je to světec, který mimo jiné pomáhá najít ztracené věci. I přes ošklivá období historie, musíme najít ztracenou víru v to dobré, co v našem městě a jeho obyvatelích zůstalo,“ dodal Petr Nedvědický.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací