Neděle 31. květen 2020
Svátek má Kamila

Krušné hory - Novou Ves v Horách a sousední Deutschneudorf navštívil hejtman Oldřich Bubeníček, který se nejdříve zastavil na české straně Krušných hor, kde se setkal se starostou obce Davidem Kádnerem a poté se přesunul do nedalekého Saska.

Nová Ves v Horách je držitelkou titulu Vesnice roku z roku 2011. Díky tamní firmě se může Krušnohoří pyšnit posledním klasickým hračkářstvím. Hejtman Oldřich Bubeníček nejdříve prodiskutoval se starostou Kádnerem aktuální témata týkajících se života v obci, zejména problematiku předškolního vzdělávaní a základní školy. Jedním z témat byl také nárůst turistického ruchu v okolí Nové Vsi v Horách.

Další zastávkou se stala saská krušnohorská obec Deutschneudorf, která leží hned na hranici s Českem. Hejtman se setkal se starostkou Claudií Kluge v Muzeu krušnohorských tradic. Prohlédl si zde česko – německou školku Wichtelhäusel, kterou navštěvuje 60 dětí. Následovala prohlídka obce včetně tří hraničních přechodů. Spolu se starostkou prodiskutovali témata dopravy, opravy silnic, přeshraniční spolupráce hasičů i předškolního vzdělávání. Poslední zastávkou se stala štola Fortuna, kde se k jednání připojil také starosta nedaleké obce Olbernhau Heinz-Peter Haustein, který byl do roku 2015 starostou právě obce Deutschneudorf.

foto
Hejtman se setkal se starostou Nové Vsi v Horách.

foto
Prohlídka tamní sokolovny.

foto
Další zastávkou byla sousední saská obec Deutschneudorf.

foto
Vlevo starostka obce Claudie Kluge.

foto

foto
Prohlídka česko-německé školky.

foto

foto
Prohlídka hraničního přechodu.

foto
Poslední zastávkou se stala místní štola.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací