Čtvrtek 1. červen 2023
Svátek má Laura

Ústí nad Labem - Zastavit se v předvánočním shonu, poslechnout si pěvecké sbory, zhlédnout taneční vystoupení a ochutnat vánoční dobroty mohli ve čtvrtek 30. listopadu návštěvníci ústecké Masarykovy nemocnice. Krajská zdravotní, pod kterou nemocnice v Ústí nad Labem spadá, v atriu uspořádala adventní koncert spojený s vánočními trhy a charitativním bazarem kabelek.

„Tato tradiční akce je určena k zastavení se v předvánočním čase a odpočinku od každodenního shonu. Rád bych vám popřál krásné prožití Vánoc a v novém roce, abyste nás nepotřebovali a vraceli se sem raději jako hosté podobných akcí,“ přivítal v úvodu akce všechny návštěvníky Josef Liehne, ředitel zdravotní péče ústecké Masarykovy nemocnice.

Na adventním koncertu vystoupily pěvecké sbory „Ústecké Bambini“ a „Písklata“ a taneční kroužek „Dancing girls“ z teplické základní školy Maršovská.

Součástí akce byl také „Charitativní bazar kabelek“ ve prospěch Nadace pro transplantace kostní dřeně, která zajišťuje finanční krytí testování nových potenciálních dárců. Celkově se zdravotním sestrám z ústeckého transfuzního oddělení podařilo prozatím prodat kabelky za více než 47 tisíc Kč. Prodej kabelek ovšem bazarem na adventním koncertu neskončil, nadále probíhá na Transfuzním oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., Sociální péče 3316/12, Ústí nad Labem.

FOTOGALERIE:

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist