Pondělí 26. září 2022
Svátek má Andrea

Ústecký kraj - V úterý 21. června 2022 zasedal Krizový štáb Ústeckého kraje (KŠÚK), aby řešil provoz Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU) v dalším období. Schválená a přijatá usnesení pomohou řešit provoz a činnost centra v následujícím kalendářním měsíci.

Provozní doba KACPU od měsíce července by měla být omezena na 8:00 až 16:00 hodin od pondělí do pátku. O víkendech a státních svátcích bude KACPU jako registrační místo uzavřeno. Služby poskytnutí dočasného nouzového přístřeší však zůstanou zachovány non stop.

Krizový štáb nadále monitoruje situaci v regionu ohledně ukrajinských romských uprchlíků, v tuto chvíli jich eviduje celkem 79 (43 dospělých a 36 dětí). Nejvíce se jich vyskytuje ve městech Varnsdorf, Most a Litvínov.

Krajská zdravotní, a. s., provozuje tzv. UA POINTY pro poskytování urgentní zdravotní péče pro uprchlíky ve svých nemocnicích v Ústí nad Labem, v Děčíně a v Mostě.

Krajský úřad nadále vyřizuje administraci k žádostem poskytovatelů ubytování (právnických osob) o uzavření smlouvy na poskytnutí finančních kompenzací za ubytování ukrajinských uprchlíků. K dnešnímu dni obdržel 271 žádostí o uzavření smlouvy a 718 žádostí o vyplacení kompenzací na základě uzavřených smluv. Ústecký kraj již proplatil podle těchto smluvních závazků finanční kompenzace poskytovatelům ubytování v souhrnné výši 54 milionů korun.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist