Úterý 30. listopad 2021
Svátek má Ondřej

Ústí nad Labem - Vhledem k tomu, že již několik let dochází celorepublikově, tedy i na území Ústí k přemnožování divokých prasat, která způsobují nemalé hospodářské ztráty a hlavně mezi obyvateli města šíří obavy z napadení jich samých, rozhodlo vedení města ve spolupráci s mysliveckými sdruženími o umístění odchytových klecí ve všech obvodech města, do kterých se podařilo odchytit padesát jedna divočáků.

Vedle těchto odchytových pastí probíhají ze strany mysliveckých sdružení i pravidelné naháňky, aby nebezpečí hrozící ze strany divokých prasat bylo co nejvíce eliminováno. Těchto naháněk se zúčastňují i strážníci a příslušníci Policie ČR, kteří prostory odlovů zabezpečují proti vstupu nepovolaných osob.

2510prasatakz2

Foto: MP Ústí nad Labem

Poslední odlov proběhl dne 17.10 2021v lokalitě Střekova na Kamenném vrchu, která začala v okolí místní základní školy a v okolí krematoria a pokračovala směrem na Malečov. Myslivcům se ten den podařilo ulovit celkem devět kusů divokých prasat. Tyto odlovy budou pokračovat i nadále.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací