Sobota 23. leden 2021
Svátek má Zdeněk

Ústí nad Labem - Vedle úkolů, které strážníci plní v rámci koronaviroého opatření, nemohou opomíjet ani povinnosti, které před ně staví zákon o obecní policii, kdy se starají o zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku. Mezi ty patří i pomoc osobám, které se ocitnou v ohrožení života a zdraví nebo v jiné tíživé životní situaci, jako tomu bylo například v uplynulém týdnu.

To strážníci vyjížděli k případu, kdy došlo u ženy středního věku k zástavě důležitých životních funkcí. Zasahující strážníci na místě použili u dotyčné připojení k defibrilátoru a pomocí elektrického výboje jí byly životní funkce opět obnoveny a až do příjezdu zdravotní záchranné služby hlídka strážníků kontrolovala zdravotní stav postižené.

Potěšující byly i dvě události, kdy strážníci našli ve schránce bezpečí peněženku, kterou do této schránky vhodil poctivý nálezce, a ve které se mimo dokladů nalézala i finanční hotovost, což potěšilo zejména občana, který peněženku ztratil. Ve druhém případě se na služebnu strážníků dostavila osoba, která přítomnému strážníkovi nahlásila nález peněženky a tuto mu předala i nalezenými doklady a se značnou finanční hotovostí.

Oba případy svědčí o tom, že i v našem městě žijí slušní a poctiví lidé, za což jim patří uznání a dík. Na druhé straně hlídky řešily v rámci akce „čisté město“ i dvacet případů porušení zákona, kterých se dopustili lidé bez domova tím, že znečistili veřejné prostranství odpadky, které po sobě zanechali při přehrabování kontejnerů na domovní odpad. Nepořádek museli po sobě uklidit a poté byli strážníky z místa vykázáni.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací