Pondělí 26. říjen 2020
Svátek má Erik

Rumburk - Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje (ZZS ÚK) ve čtvrtek převzala na výjezdové základně v Rumburku od představitelů kraje a manažerky regionální komunikace Nadace ČEZ dvě nová zdravotnická SUV vozidla v hodnotě tří miliónů korun.

Jedná se o záchranářská vozidla Škoda Kodiaq 2,0 TDi 140kw 4x4 se zástavbou pro Rychlou lékařskou pomoc v Randez-vous systému, která byla pořízena díky příspěvku Nadace ČEZ v rámci projektu Zdravotnická vozidla SUV s vybavením. Vozidla stála dohromady 3.023.678 korun, z toho celkem 3 milióny představuje příspěvek Nadace ČEZ. Zbytek uhradil Ústecký kraj.

Vozidla budou sloužit k poskytování přednemocniční neodkladné péče osobám se závažným postižením zdraví, nebo v přímém ohrožení života. Jsou vybavena tak, aby umožňovala poskytování akutní zdravotní péče, včetně sledování ukazatelů základních životních funkcí pacienta během jeho ošetření. Jedno vozidlo bude sloužit k poskytování neodkladné péče v systému Rychlé lékařské pomoci Rendez-vouz v oblasti Šluknovského výběžku s umístěním na výjezdové základně v Rumburku. Druhé vozidlo bude umístěno v Ústí nad Labem.

2509kzkz1

Zdroj: www.kr-ustecky.cz

Slavnostní předání vozidel se odehrálo za účasti 1. náměstka hejtmana Martina Kliky, náměstka hejtmana pro oblast zdravotnictví Stanislava Rybáka a manažerky regionální komunikace Nadace ČEZ Soni Holingerové. Za Zdravotnickou záchrannou službu Ústeckého kraje vozidla přebral technický náměstek ředitele Michal Urban. Vozidla si přišli prohlédnout také někteří starostové z okolních měst a obcí ve Šluknovském výběžku.

„Ústecký kraj se dlouhodobě stará o zdravotní péči na území celého regionu. K tomu samozřejmě patří také péče o vybavenost zdravotnické záchranné služby, naší krajské příspěvkové organizace. V posledních letech kraj například zrekonstruoval nebo nově vystavěl osm výjezdových základen zdravotnické záchranné služby a pořídil desítky nových moderně vybavených zdravotnických vozidel. Věřím, že díky tomuto daru se podaří zachránit mnoho lidských životů. Jsem rád, že existují lidé, kteří si váží práce a činnosti zdravotnické záchranné služby stejně jako Ústecký kraj. Proto Nadaci ČEZ patří velké poděkování,“ sdělil 1. náměstek hejtmana Martin Klika.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací