Pátek 23. říjen 2020
Svátek má Teodor

Ústecký kraj - Vzhledem k aktuální situaci a horšícím se statistickým údajům v souvislosti s nárůstem počtu pozitivně testovaných osob na onemocnění Covid-19 se rozhodla vláda České republiky obnovit činnost Ústředního krizového štábu pod vedením ministra vnitra Jana Hamáčka.

„Ústecký kraj tento krok vítá a je připravený plně spolupracovat s ústředními orgány státu. Stejně tak avizujeme připravenost předávat informace dále směrem k šestnácti obcím s rozšířenou působností, které se v našem regionu nacházejí,“ komentoval vývoj hejtman Oldřich Bubeníček.

Ústecký kraj aktivuje stálou pracovní skupinu složenou z vybraných vedoucích pracovníků krajského úřadu. Ve středu se uskuteční videokonference s obcemi s rozšířenou působností a v pátek se uskuteční jednání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje.

„Situaci neustále monitorujeme a jsme připraveni aktivovat Krizový štáb Ústeckého kraje, pokud to bude potřeba. Po jednání bezpečnostní rady představíme základní kroky Ústeckého kraje, které v tomto týdnu připravujeme,“ doplnil hejtmana 1. náměstek Martin Klika.

Jednání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje se uskuteční v pátek 25. září 2020 v 10 hodin a v 11.30 hodin bude následovat tiskový brífink se zástupci médií.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací