Pátek 23. říjen 2020
Svátek má Teodor

 

Ústí nad Labem - Ministerstvo zdravotnictví České republiky zpřísnilo podmínky pro pořádání hromadných sportovních akcí. Platí to i pro 10. ročník Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem, který je připraven na sobotu 19. září 2020.

„Organizační štáb závodu zajistil potřebná opatření, aby se závod mohl konat. Úzce přitom spolupracuje s orgány hygieny, městem, krajem a dalšími institucemi,“ uvádí na svých stránkách pořádající organizace RunCzech.

Místa pro diváky, a to zejména na Mírovém náměstí, budou upravena tak, aby v jednotlivých sektorech nebylo více než tisíc lidí. „Organizátoři se na veřejnost obracejí se žádostí, aby běžce přišli povzbuzovat s nasazenými rouškami a dodrželi všechna nezbytná hygienická opatření, dodržovali rozestupy, nenarušovali vyznačené koridory a dbali pokynů pořadatelů. Jen tak bude možné užít si tento krásný závod bez zbytečného rizika,“ žádá návštěvníky prestižního závodu organizace RunCzech.

Hygienická opatření se dotknou i samotných běžců. „Na místě bude docházet k preventivnímu měření teploty závodníků. Roušky budou povinné při vyzvedávání startovních čísel v expu, v technickém zázemí a ve startovním koridoru. Po závodě opět až v technickém zázemí. V technickém zázemí nebudou sprchy, tejpování ani masáže. Zůstanou převlékárny a úschovna s omezeným počtem lidí. Koridory byly výrazně zvětšeny. Každý běžec tak může mít kolem sebe minimálně dva metry prostoru. Startovat se bude ve dvou vlnách. Dojde k mírnému omezení sortimentu na občerstvovacích stanicích. Cukr a sůl budou v pytlíčku. Byly zrušeny houbičky a krájené banány. Došlo k mnohonásobnému navýšení s desinfekcí. Pokud se necítíš ve formě, do závodu nenastupuj. Ochráníš tak sebe i své okolí,“ píší v pokynech pro běžce organizátoři.

 

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací