Úterý 22. červen 2021
Svátek má Pavla

Ústí nad Labem - Odtáhnout technicky nezpůsobilé vozidlo je díky novele zákona o pozemních komunikacích jednodušší. Město si pro taková vozidla pronajme odstavné parkoviště.

Autovraky a technicky nezpůsobilá vozidla jsou častým problémem ve velkých městech. Úprava zákona o pozemních komunikacích však nyní umožňuje jejich odstranění ve chvíli, kdy má automobil propadlou technickou kontrolu o více jak šest měsíců. Dosud šlo odtáhnout pouze vozidlo, kterému chyběl motor či jiná podstatná část konstrukce.

Město díky novele může vyčistit ulice od vozidel, která hyzdí Ústí nad Labem, ale jejich odtah nebyl legislativně možný. Ta budou následně umístěna na odstavnou plochu v Hrbovicích, kterou si město pronajme od Palivového kombinátu Ústí. Pronajatá plocha má výměr cca 1 600 m2 a je v oploceném areálu hlídaném kamerovým systémem. Nájemné činí 150 Kč/m2 za rok. Na této ploše zůstanou do doby, než bude možné je zlikvidovat, nebo dokud se neozve majitel.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací