Pondělí 25. říjen 2021
Svátek má Beáta

Ústí nad Labem – Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem se pyšní prestižním oceněním. Zástupci knihovny ho převzali na počátku měsíce října z rukou ministra kultury České republiky Lubomíra Zaorálka.

Ocenění nese název Knihovna roku 2019 v kategorii „Významný počin v oblasti poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb”. Získalo ho ústecké Poradenské a edukační centrum (PECka) – metodické centrum pro spolupráci škol a knihoven v rámci neformálního vzdělávání, které vzniklo jako první v České republice. „Z ocenění máme velkou radost. Zároveň je to velký závazek pro všechny, kteří se na jeho získání podíleli. Je to začátek něčeho, co se rozjíždí nejen po celé České republice, ale i za jejími hranicemi. Už nás například požádali o spolupráci knihovníci ze Slovenska, kteří chtějí zavádět Poradenská a edukační centra ve svých knihovnách,“ uvedla ředitelka Jana Linhartová.

Poradenské a edukační centrum (PECka) je celoroční prezentace učebnic a pomůcek pro osoby se znevýhodněním a nadané děti. Nadále se zabývá poradenskou službou poskytovanou odborným garantem. Součástí centra je i zvuková knihovna.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací