Pondělí 30. listopad 2020
Svátek má Ondřej

Ústí nad Labem - Ve středu 16. října v půl osmé večer byla na žádost operačního střediska městské policie vyslána hlídka strážníků do ulice Seifertova, kde dle oznamovatelky bylo zapotřebí použití přístroje AED u asi pětiletého dítěte.

Po příjezdu hlídky na místo se před domem k strážníkům přihlásila oznamovatelka, která jim sdělila, že holčička, kterou hlídala, při koupání omdlela a přestala na její podněty reagovat. Dotyčná hlídku poslala do bytu v šestém patře, kde otec dítěte zatím prováděl u postižené masáž srdce.

Když hlídka dorazila do bytu, okamžitě přiložila na hrudník dívky elektrody od defibrilátoru, který následně provedl výboj. Strážníci do příjezdu zdravotní záchranné služby prováděli u holčičky masáž srdce a poté prováděli další úkony, dle telefonních pokynů lékařky. Po příjezdu záchranářů byla dívenka za asistence hlídky dopravena ve stabilizovaném stavu do sanitního vozu a poté odvezena do Masarykovy nemocnice k dalšímu ošetření.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací