Úterý 28. leden 2020
Svátek má Otýlie

Ústí nad Labem - Další opatření proti obchodníkům s chudobou chystá Ústí nad Labem. Náměstek primátora Tomáš Vlach spolu s městskou radní Evou Fialovou o tom jednali se zástupci státních i městských institucí.

„Stejně jako prosazujeme bezdoplatkovou zónu, posilujeme dohled městské policie v problematických oblastech, jakým se stalo bohužel i centrum města, hodláme přitvrdit v boji proti obchodníkům s chudobou,“ vysvětlil důvod setkání náměstek Tomáš Vlach.

Přítomným byl představen plán evidence a předávání podnětů za účelem kontroly daňových povinností i dodržování požárních předpisů. „V Ústí je poměrně velká skupina lidí, která nedodržuje pravidla, neposílá děti do školy, nedbá o své nemovitosti nebo jinak narušuje pořádek. Společně chceme vše důsledně kontrolovat a postihovat. Chystáme i další sérii kontrol ubytoven a míst s negativním vlivem na kvalitu života,“ doplnil náměstek Vlach.

1510ustiboj2

Zdroj: www.usti-nad-labem.cz

Účastníci hovořili o negativních zkušenostech s prostředím problémových lokalit, kde vypukla epidemie žloutenky, o možnostech deratizace při výskytu například štěnic a o nedokonalostech zákona. Přislíbili, že budou podněty z praxe zasílat stavebnímu úřadu. Hasiči hovořili o možnostech kontrol a opět naráželi na nedokonalou legislativu ve věci kontrol a možnostech přístupu do bytových jednotek. Poslankyně Eva Fialová si mnohé podněty pro změnu legislativy vyžádá a předloží je k případným úpravám.

„Společně jsme se shodli, že všechny složky se pokusí městu pomoci v řešení situace a že budeme koordinovat podněty a kontroly,“ poznamenal náměstek Vlach.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací