Středa 29. leden 2020
Svátek má Zdislava

Ústí nad Labem – Cestující dnes (neděle 22. září) nemusí při cestování po Ústí platit jízdné na linkách městské hromadné dopravy. Krajská metropole Ústeckého kraje se aktivně zapojila do akce Den bez aut.

„Jedná se o jednodenní akci na bezplatnou přepravu osob a zavazadel v rámci městské hromadné dopravy v Ústí nad Labem. Platný jízdní doklad musejí mít pouze cestující jedoucí do Chlumce, Přestanova a Dolních Zálezel. Nástup předními dveřmi platí bez omezení,“ uvedla mluvčí ústeckého Dopravního podniku Jana Dvořáková. Jízdné se platí rovněž na lanové dráze Větruše.

Den bez aut je mezinárodní den, který připadá každoročně na 22. září. Akce poukazuje na přijatelnější způsoby dopravy a podpořit omezování městského automobilismu. Na konci padesátých let si lidé začali uvědomovat, že automobilová doprava významně snižuje kvalitu života ve městě. Na začátku 21. století se z Dne bez aut stala mezinárodní akce v rámci kampaně nazvané Evropský týden mobility.

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací