Pondělí 26. říjen 2020
Svátek má Erik

Ústecký kraj - Kvůli pandemii covid-19 je několik týdnů dětský domov Lipová u Šluknovav preventivní, dobrovolné karanténě. Děti nejezdí na pobyty mimo zařízení a nemají ani vycházky, veškerý svůj čas tráví v areálu dětského domova. To klade zvýšené nároky především na denní vychovatele. Ti se o děti musí reálně starat dvanáct hodin denně.

"Vzhledem k tomu, že v každé skupině je osm dětí různého věku, je práce velmi náročná. Zejména pak při plnění úkolů zadaných školou. Vychovatelé se dopoledne mění v učitele, odpoledne se musí postarat o volný program dětí. Vzhledem k tomu, že děti neopouštějí areál, je to práce velmi náročná. Nemluvě o tom, že všichni vychovatelé už odsloužili desítky přesčasových hodin. Výchovní pracovníci se společně s dětmi snaží ve svém volném čase opětovat pomoc druhým tím, že také šijí roušky či pečou koláče pro ozbrojené složky, které v současné době hlídají hranice," přibližuje život v dětském domově během koronavirové krize ředitel Leoš Moravec.

"Rovněž se v našem dětském domově změnila hygienická opatření, která jsou spojená se současnou krizovou situací. Děti a zaměstnanci nosí roušky, k dispozici je dezinfekce rukou. Pomohl nám i Nadační fond Albert, jehož prostřednictvím jsme získali generátor ozonu. Ten dezinfikuje rodinné skupiny a společné prostory dětského domova. Náročnou situaci zvládáme a doufáme, že se již v brzké době budeme moci vrátit k normálu," dodává.

Velké díky patří podle Leoše Moravce všem zaměstnancům a dalším lidem, kteří v této nelehké době s plným nasazením pomáhají potřebným. "Děkuji Nadaci Terezy Maxové, Tomášovi Slavatovi, NF Albert a občanům Lipové, kteří pro naše děti šili látkové roušky a dalším lidem, kteří nám v této nelehké době pomáhají. V neposlední řadě děkuji našemu zřizovateli Ústeckému kraji, který od počátku krizového období s naším dětským domovem spolupracuje, nabízí pomoc a zásobuje nás ochrannými pomůckami a dezinfekcí," dodává ředitel.

Dětský domov v Lipové u Šluknova je nejsevernějším dětským domovem v České republice. Žije zde v sedmi rodinných skupinách 56 dětí, o které se stará 42 zaměstnanců (vychovatelé, tety noční, kuchařky, údržbáři, sociální pracovnice aj.)

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací