Pátek 25. září 2020
Svátek má Zlata

Most – V boji se světovou pandemií nového koronaviru by mohl pomoci i aktuální nápad z Mostecka. Jiří Nedvěd, projektant a mostecký zastupitel, navrhl a již nabízí takzvanou N-roušku. Zjednodušeně jde o plastový držák na roušky z papírových kapesníků, který si může vytisknout kdokoliv na 3D tiskárně.

Kdo používá klasické látkové roušky, musí neustále řešit problém s jejich sterilizací. Manipulace s nimi může přinést i jisté nebezpečí kontaminace. „Pro ty, co mají 3D tiskárnu, mám na tento problém řešení,“ říká Jiří Nedvěd. Jeho N-rouška využívá dostupných třívrstvých papírových kapesníků, které mají stejné vlastnosti jako papírové roušky, jsou vždy dostupné a bezpečně se vyměňují.

Potřebné podklady na tisk zveřejnil na své stránce (najdete na tomto odkazu), komunita „printerů“ se nápadu hned ujala. „Naše stránky mají po dvou dnech 2270 návštěv a 400 stažení modelu. Takže možná brzo někoho potkáme na ulici v N-roušce,“ dodává Jiří Nedvěd.

Momentálně navíc čeká na nabídku ze vstřikovny plastů, kde by se dala řešit průmyslová velkovýroba.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací