Pátek 26. únor 2021
Svátek má Dorota
Archivováno

Ústí nad Labem - Vídeňskou kavárenskou atmosféru se závanem orientu si ve středu 9. března 2016 mimořádně užijí návštěvníci ústecké kavárny C'UP coffeeup. Milovníkům německého jazyka, dobré literatury a Japonska zde totiž bude představen román Říkal jsem mu Kravata od Rakouská od spisovatelky Milena Michiko Flašar.

Rakouská spisovatelka Milena Michiko Flašar. Foto: Thomas Kloos

Předčítat z tohoto „komorního" díla, jež se dočkalo řady pochvalných kritik, několika cen a překladů do mnoha jazyků, bude v jazyce originálu (němčině) přímo autorka. „Můj pradědeček a prababička pocházeli z Čech, ale z tohoto spojení mi bohužel zbyl již jen háček nad ‚s'", uvádí ke svým kořenům rakouská spisovatelka.

Původ její matky, Japonky, se zase promítá do místa, kam je děj románu situován – do jednoho nejmenovaného parku v zemi vycházejícího slunce. „Nadčasové a vlastně i nadnárodní komorní drama o lidském osamění by se ale klidně mohlo odehrát i v ústeckých Městských sadech, v jejichž bezprostředním sousedství se naše čtení uskuteční," doplňuje odbornice na rakouskou literaturu a současně i organizátorka tohoto literárního odpoledne doc. Renata Cornejo z ústecké katedry germanistiky.

Čtení Mileny Michiko Flašar, jež se uskuteční dne 9. 3. 2016 od 17:00 h v kavárně C'UP coffeeup (U Nemocnice 1763/1 – vedle restaurace Pod lampou), organizuje katedra germanistiky Filozofické fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem a s Rakouskou knihovnou, která je součástí Vědecké knihovny UJEP.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací