Středa 8. červenec 2020
Svátek má Nora

Praha - V sobotu 30. a v neděli 31. května v čase od 10 do 16 hodin budou mít návštěvníci Pražského hradu jedinečnou možnost si na III. nádvoří prohlédnout osobní vozidla, kterými jezdí prezident republiky se svým doprovodem. V případě prezidentského vozu se jedná o automobil Škoda Superb ve výbavové verzi Laurin&Klement.

Doprovodná vozidla jsou rovněž značky Škoda Superb, avšak ve výbavě Style, do které mimo jiné patří adaptivní tempomat do 210 km/h, navigace Amundsen 8“ nebo vyhřívaná přední sedadla. Vůz prezidenta republiky i vozy doprovodné jsou poháněny benzínovými motory 2.0 TSI o výkonu 200 kW.

Výbava je doplněna také o speciální světelná signalizační zařízení. Bezpečnost a přepravu osob chráněných ze zákona zajišťuje na Pražském hradě Policie ČR - Útvar ochrany prezidenta, kterému vozy zapůjčila společnost Škoda auto.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací