Neděle 17. leden 2021
Svátek má Drahoslav

Seiffen - Německá vesnička Seiffen leží v Krušných horách, asi 60 km jižně od města Chemnitz, těsně za česko-německou hranicí. Obec je známa především díky produkci hraček a ukázkovým dílnám.

Najdete tu muzeum v přírodě. Skanzen je na kraji Seiffenu. Byl otevřený v roce 1973. Muzeum v přírodě ukazuje, jak žili naši předkové. Hlavní expozice se zaměřuje na zpracování dřeva a výrobu tradičních dřevěných hraček. Na unikátním svislém soustruhu z roku 1760, který je poháněný vodou, mají návštěvníci při ukázce vidět soustružení obručí, z nichž se pak řezaly jednotlivé figurky.

Skanzen se skládá ze 14 budov a 2 vodních elektráren. Na sedmi hektarech tak mají turisté možnost vidět mosty, vodní kanály a zahrady, architekturu, dílny a život 19. a počátku 20. století.

Jsou zde domky havíře, hračkáře, lesního dělníka, košíkáře, chatrč uhlíře, soustružna a pila na vodní pohon nebo také milíř na výrobu dřevěného uhlí a stará trafostanice.

Muzeum je otevřeno denně od 10 do 17 hodin. Listopad až březen jen za dobrého počasí, zavřeno je 24., 25. a 31. prosince a 1. ledna.

0212seiffen1

0212seiffen3

0212seiffen4

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací