Ilustrační foto
Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - Ústečtí dopravní policisté ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření 37letému muži z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Podezřelý dne 1.5. krátce před šestou hodinou ranní projížděl ulici SNP. Vzhledem k silné podnapilosti nezvládl řízení vozidla a postupně při projíždění ulicí narazil do sedmi zaparkovaných vozidel.

Naštěstí se nikomu nic nestalo. Policisté u řidiče na místě nehody provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní s výsledkem 2,43 promíle. Řidiči byl na místě zadržen řidičský průkaz a v případě prokázání viny před soudem mu za uvedené jednání hrozí trest odnětí svobody až do výše 1 roku, peněžitý trest nebo zákaz činnost. Celková způsobená škoda na vozidlech se pohybuje kolem 807 tisíc korun.

K další obdobné nehodě, kdy 41letý řidič vozidla škoda Karoq před jízdou pil alkohol a v pátek 17.5. kolem půl jedenácté v noci se rozhodl usednout za volant, došlo v ulici Dukelských hrdinů ve Všebořicích. Řidič ovlivněn alkoholem nezvládl řízení vozidla a při odbočování nepřizpůsobil rychlost a s vozidlem vyjel mimo komunikaci. Jeho jízdu zastavil až vzrostlý strom. Vozidlo díky nainstalovanému systému následně samovolně zavolalo IZS. Policisté u řidiči provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní s výsledkem 2,16 promile. Naštěstí při nehodě nedošlo ke zranění žádné z osob a ani řidiče. Řidiči byl zadržen řidičský průkaz byl eskortován k vystřízlivnění do policejní cely.

"A aby toho nebylo málo, tak téhož večera krátce před půlnoci v ulici U Pivovarské zahrady policejní hlídka kontrolovala 58letého řidiče vozidla Škoda Fabie. Při kontrole policisté řidiče vyzvali k dechové zkoušce na alkohol. Řidič nadýchal 2,07 promile. Řidič byl následně zadržen a umístěn do policejní cely. V současné době, tak jako dva předešlí řidiči, je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru