Foto: Celní správa ČR
Ústí nad Labem

Trmice - V úterý krátce před půlnocí zastavovala mobilní hlídka celníků, v rámci silniční kontroly na stanovišti v Trmicích na Ústecku, pomocí světelného terče vozidlo zn. Renault Trafic, s českou registrační značkou. Řidič nerespektoval pokyn k zastavení vozidla, naopak úhybným manévrem objel jednoho z členů hlídky, sešlápl plyn a začal ujíždět.

Hlídka se okamžitě pustila do pronásledování podezřelého vozidla. Řidič na modré majáky a zvukovou signalizaci nereagoval a hlídce dál ujížděl, přitom svojí nebezpečnou jízdou ohrožoval další účastníky silničního provozu. Po pár minutách se celníkům ujíždějící vozidlo podařilo bezpečně zastavit. Řidiče i spolujezdkyni vyzvali k vystoupení z vozu, aby provedli bezpečnostní prohlídku a kontrolu vozidla. Prohlídky byly negativní. Muž na dotaz hlídky, proč na výzvu nezastavil, odpovídal nesrozumitelně a jevil patrné známky požití alkoholu či omamných a psychotropních látek. 

Foto: Celní správa ČR

Celníci proto na místo přivolali policejní hlídku, která provedla jednačtyřicetiletému řidiči dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem. Alkohol tester mu naměřil hodnotu 2,41 promile. Muž čelí podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest či zákaz činnosti.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru