Ilustrační foto
Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - Zastupitelé na svém jednání schválili změnu tří obecně závazných vyhlášek. Jejich účinnost byla stanovena na 1. ledna 2024.

Obecně závazná vyhláška o místním poplatku ze psů byla zastupiteli doplněna o novou výjimku, kdy poplatek nemusí platit senioři ve věku 70 let a více.

V rámci této vyhlášky došlo k upřesnění, že od poplatku jsou osvobozeni také ti, kteří si psa vzali z registrovaného útulku. Prodloužena je rovněž lhůta pro ohlášení údajů z 15 na 30 dnů.

Ke změnám došlo také ve vyhlášce o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství. Stanovená lhůta pro ohlášení poplatku se změnila z 15 na 60 dnů. Lhůta pro oznámení změn údajů se změnila z 15 na 30 dnů. Od poplatku budou osvobozeny děti, které v daném roce dosáhnou 18 let.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru