Ilustrační foto: HZS ČR
Ústí nad Labem

Ústecko - Policejní vyšetřovatel zahájil trestní stíhání 52letého muže z trestného činu Usmrcení z nedbalosti a z Těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Obviněný v březnu loňského roku v nočních hodinách na komunikaci z Chlumce do Přestanova řídil vozidlo Renault Master. Vzhledem k tomu, že se mu nechtělo jet za nákladní soupravou s návěsem, se rozhodl nákladní vozidlo předjet. Předjížděcí manévr ovšem nestihl a v protisměru se srazil s protijedoucím vozidlem Renault Clio.

"Sedmadvacetiletý řidič z osobního vozidla se snažil prudkým bržděním střetu zabránit, ale bohužel se mu to nepodařilo a při dopravní nehodě utrpěl zranění, kterým v nemocnici podlehl. V případě prokázání viny před soudem obviněnému hrozí trest odnětí svobody až do výše 6 let," uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru