Ilustrační foto
Ústí nad Labem

Ústecký kraj, Teplicko - Další podvod při prodeji zboží prověřují tepličtí policisté. Žena z Duchcova nabízela k prodeji lehátko na inzertním portálu sociální sítě.

Kontaktoval jí neznámý podvodník vystupující pod ženskou identitou. Ten získal od ženy telefonní číslo, adresu pobytu i emailovou adresu. Dáke pomocí zaslaného phishingového odkazu vylákal z poškozené údaje k platební kartě a přihlašovací údaje do internetového bankovnictví. Když se žena podívala později na svůj účet, zjistila, že z něj v různých platbách bylo odčerpáno 257 tisíc korun.

"Policisté opětovně varují před podobnými podvody. Nikomu neposkytujte údaje o své platební kartě ani přihlašovací údaje do internetového bankovnictví. Riskujete tak, že přijdete o Vaše úspory," uvedla policejní mluvčí lona Gazdošová.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru