Zdroj: Junák - český skaut
Co se chystá

ČR – V sobotu 9. prosince přivezli členové Junáku do České republiky Betlémské světlo. Jak je si již stalo v posledních letech tradicí, od svých rakouských kolegů ho převzali ve Vídni a následně se s ním vypravili railjetem Českých drah do jihomoravské metropole. Následující sobotu 16. prosince ho pak odtud rozvezou vlakovými spoji po celé republice.

Betlémské světlo se do České republiky tradičně dopravuje z Vídně, kde ho rakouští skauti předávají o třetím adventním víkendu delegacím z celé Evropy. Od nich si světlo přebírají místní skauti nebo dobrovolníci, kteří pak dál šíří jeho plamínek do celé republiky. Plamínek Betlémského světla se bude převážet v bezpečnostní lampě vojenského typu. Více informací, včetně termínů, kdy a kde bude možné si světlo následně převzít, jsou uvedené na webu www.betlemskesvetlo.cz.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru