Krajská zdravotní otevřela novou laktační poradnu v dětském pavilonu Masarykovy nemocnice
Pacientkám je nabízeno nejen poradenství v oblasti laktace, ale také tu najdou nejmodernější vybavení a potřeby pro kojení. Foto: Petr Sochůrek
Zajímavosti

Ústí nad Labem - Novou službu maminkám s miminky nabízí ústecké novorozenecké oddělení při ústecké Masarykově nemocnici. Rodičky, které mají problémy s kojením, mohou zavítat do laktační poradny, kde se dozví spousty rad, jak potížím předejít, a jak je řešit. Slavnostní otevření poradny proběhlo 9. května v prostorách zrekonstruovaného dětského pavilonu.

„Laktační poradna je určena nejen maminkám, které rodily v ústecké porodnici, ale i ostatním, jež potřebují vyhledat odbornou pomoc, týkající se kojení. Pacientkám, které k nám zavítají, nabídneme nejen poradenství v oblasti laktace, ale také u nás najdou nejmodernější vybavení a potřeby pro kojení. Za to bych chtěla velmi poděkovat firmě Medela, která se podílela velkou měrou na vybavení poradny a jejím otevření,“ uvedla staniční sestra Zdenka Hrbková.

MUDr. Jana Pánková Hrabáková doplnila, že v minulosti již určitý druh poradenství v oblasti kojení při ústecké Masarykově nemocnici fungoval. „Jednalo se takzvaně o horkou linku, kam maminky volaly o rady často i čtyřiadvacet hodin denně, a my jsme si je potom pozvali na oddělení na konzultace, což nebylo ovšem tolik pohodlné. Teď se zřízením laktační poradny to bude pro pacientky daleko pohodlnější, jelikož zde najdou odpovídající zázemí,“ dodala MUDr. Jana Pánková Hrabáková.

Michaela Hubáčková ze společnosti zastupující značku laktačních pomůcek Medela uvedla, že jsou moc rádi za spolupráci při otevření laktační poradny v Ústí nad Labem. „Velmi nás těší, že se v Krajské zdravotní rozvíjí laktační poradenství, s čímž souvisí používání profesionálních zdravotnických pomůcek, které jsou v dnešní době nezbytností. Laktační poradny v nemocnicích jsou již v dnešní době standardem, proto naše společnost v poslední době dopomohla k vybudování více než dvaceti po celé České republice,“ řekla Michaela Hubáčková.

Laktační poradna při Novorozeneckém oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., se nachází v 2. nadzemním podlaží pavilonu „D1“ v ústecké Masarykově nemocnici, ulice Sociální péče 3316/12, 401 13 Ústí nad Labem. Navštívit ji lze pouze po objednání na telefonním čísle 477 112 854. Více informací maminky najdou na www.kzcr.eu.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru