OBRAZEM: Trojice odsouzených postavila model hradu a zámku Český Krumlov. Kde tento skvost najdete?
Foto: Vězeňská služba ČR
Zajímavosti

Horní Slavkov, Mariánské Lázně - Tři odsouzení muži z Věznice Horní Slavkov dokončili stavbu modelu Státního hradu a zámku Český Krumlov, kterou zahájili v polovině října roku 2022.

Model je vyroben v měřítku 1:25 o rozměrech zhruba 14 x 2 metry, výška dominantní věže dosahuje 2,4 metru. Základem pro výrobu modelu je železná konstrukce, ostění modelu je z plastu a plexiskla, střechy a okna jsou z odlévací hmoty.

Model bude do konce července přemístěn do Park Boheminium v Mariánských Lázních a stane se nedílnou součástí naučné expozice s modely významných českých a moravských architektonických památek v měřítku 1:25, kterou park představuje.

2907zamekkz1

2907zamekkz2

2907zamekkz3

2907zamekkz5

Foto: Vězeňská služba ČR

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru