VIDEOREPORTÁŽ: V elektrárně chovají včely, dávají velmi dobrý med. Nyní se stáčí akátový
Foto: e-deniky.cz
Zajímavosti

Počerady - Včely, neodmyslitelná součást přírody. Skupina Sev.en energy v rámci rekultivací pozemků spojených s výrobou energií vrací tyto oblasti přírodě mimo jiné právě chovem včel. Nově se společnost rozhodla je místit i do areálů svých elektráren.

V areálu elektrárny Počerady se o ně stará zdejší zaměstnanec Jan Hájek, který včely pěstuje i ve volném čase na své zahradě. Prostředí elektrárny včelám není nijak na obtíž. Naopak včely jsou zde v pro ně naprosto ideálním umístění, po ruce mají luční prostředí, stromy, pole i les a zdejší med je skutečně velmi kvalitní.

Reportáž

https://www.youtube.com/watch?v=I5LJDpmHmaU

Včely budou létat i z nových úlů na výsypce u lomu Vršany. Na jejich zabydlení je téměř připravený tento pěkný domeček, který je dílem společnosti Rekultivace. Med není nyní ve volném prodeji. Společnost jej ale využívá jako milé dárky.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru