Ústecký kraj zajistí pro školy licence k produktům Microsoft
Ilustrační foto
Zajímavosti

Ústecký kraj - Ústecký kraj zahájil přípravu nadlimitní veřejné zakázky na obnovu licencí k programovým produktům společnosti Microsoft Corporation pro školy a školská zařízení nacházející se na území Ústeckého kraje. Licence budou mít platnost od 1. ledna 2023 do 31. ledna 2026.

Ústecký kraj v roli centrálního zadavatele připravuje veřejnou zakázku pro všechny své školské příspěvkové organizace na obnovu licencí společnosti Microsoft Corporation. K zakázce se však mohou připojit také školy a školská zařízení na území našeho regionu, které nezřizuje Ústecký kraj. Licence budou mít platnost po dobu 37 měsíců, a to od 1. ledna 2023 do 31. ledna 2026.

V této souvislosti Ústecký kraj uspořádal pro zájemce o připojení ke krajské soutěži licencí Microsoft pro školy a školská zařízení dva webináře, na kterých jim byly vysvětleny podmínky zapojení a výhody přistoupení ke smlouvě o centralizovaném zadávání.

„Díky této smlouvě mohou školy a školská zařízení používat s výraznou úsporou finančních prostředků nenovější programové vybavení od společnosti Microsoft Corporation. Pro školy, pedagogy, studenty a rodiče to přináší jednotné prostředí pro sdílení dokumentů, elektronickou komunikaci a videokonferenční řešení,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller a dodal: „Systém centrálního zadávání na Microsoft licence se nám osvědčil již v minulosti u našich školských příspěvkových organizací. Rozhodli jsme se proto v této dobré praxi pokračovat a nabídnout jí i dalším školám a školským zařízením na území našeho regionu.“

Do dnešního dne projevilo o veřejnou zakázku zájem kolem 70 škol a školských zařízení, které nejsou krajskými příspěvkovými organizacemi. Další zájemci z řad těchto subjektů se mohou přihlásit do 30. června 2022. V případě zájmu o spolupráci při zajištění produktů od společnosti Microsoft Corporation se lze obracet na paní Bc. Dagmar Konopáskovou z odboru informatiky a organizačních věcí Krajského úřadu Ústeckého kraje, a to elektronicky na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru