Ústí nad Labem – Hoď plyšáky na led! To je název akce, která proběhne dnes (10. prosince) na Zimním stadionu při hokejovém utkání domácího A týmu Slovanu, který na svém kluzišti vyzve ČEZ Motor České Budějovice. Získané plyšové hračky poputují za nemocnými dětmi.
Ilustrační foto: Petr Sochůrek
„Házení plyšáků na led plánujeme po první vstřelené brance ústeckých hokejistů. Získané hračky pak věnujeme na dětská oddělení do ústecké nemocnice a také do sanitek záchranné služby. Zvažujeme, že bychom nějaké věnovali i hasičům," uvedl Marek Šnajdr z marketingového oddělení HC Slovan.
Hokejové utkání mezi HC Slovan Ústí nad Labem a ČEZ Motor České Budějovice startuje na ústeckém Zimním stadionu od 17.00 hodin. Hoď plyšáky na led, není jediná akce, kterou ústečtí hokejisté v letošním adventním čase udělají radost nemocným dětem. Uspořádali mezi sebou sbírku, která přinesla částku patnáct tisíc korun, pro malé pacienty centra hematologické onkologie pro děti a dorost v ústecké Masarykově nemocnici (psali jsme).