Kočkov – Nahlédnout „pod pokličku" práce meteorologů nabídne v sobotu 19. března Den otevřených dveří v Českém hydrometeorologickém ústavu na Kočkově. U příležitosti Světového dne vody (22.3.) a Světového meteorologického dne (23.3) místní meteorologové a hydrologové seznámí návštěvníky se svou prací. Akce začíná v 9.00 hodin ráno a končí ve 14.00 hodin odpoledne. Vstup je zdarma.
Zdroj: www.chmuul.org
K vidění budou ukázky hydrologických měření, profesionální meteorologická stanice a předpovědní pracoviště. Nově ústečtí meteorologové ukáží kontejner nové generace stanic imisní sítě, kterou obohatí výklad odborníků z oddělení čistoty ovzduší.
Z organizačních důvodů jsou vstupy do budovy naplánované každou půlhodinu. Návštěvníci, kteří na akci dorazí autem, mohou využít parkoviště s omezenou kapacitou. Cestující městskou hromadnou dopravou trolejbusových linek MHD směr Severní Terasa a poté pěšky do Chuderova nebo využít takzvaných zelených autobusů linek 453 a 454 a vystoupit na zastávce „Na kopečku".