Brná - Ústečtí policisté z obvodního oddělení Střekov musí řešit první letošní krádež na koupališti v Brné. Dosud neznámý pachatel bez povšimnutí odcizil z deky dva batohy, které zde měly volně položené dvě dívky.
Mluvčí krajské policie Veronika Hšplerová uvedla, že dívky tak kvůli své nepozornosti přišly nejenom o své oblečení, ale i o mobilní telefony a další drobnosti. „Škodu vyčíslily okradené na zhruba devět tisíc korun," dodala policista.
Policie České republiky upozorňuje:
Míst u vodních hladin nevyužívají pouze lidé dychtící po osvěžení a zábavě, odpočinku a klidu.
Jsou mezi námi také ti, kteří zneužívají důvěry a neopatrnosti ostatních.
Kromě nebezpečí úrazů je dalším nebezpečím to, že budeme okradeni.
Je naivitou a pošetilostí jít na koupaliště vybaveni šperky, platební kartou, fotoaparátem, drahými hodinkami, s mobilním telefonem, s peněženkou ve které máme větší množství peněz a zároveň si myslet, že si toho nikdo nevšimne.
Z minulých letních sezón má Policie ČR zkušenosti bohaté. Ke krádežím na koupalištích a u rybníků skutečně dochází.
Co tedy poradit?
• pokud možno nechoďte na koupaliště sami (děti by neměly chodit samy vůbec)
• neberte s sebou cenné věci, vyšší částky peněz, nepotřebné doklady
• před odchodem z deky či lehátka zakryjte vhodným způsobem věci a oblečení tak, aby nepoutaly pozornost
• požádejte souseda, aby vám na věci za vaší nepřítomnosti dal pozor a pohlídal je
• využívejte skříněk, kterými jsou mnohá koupaliště vybavena
• dávejte pozor na klíček od skříňky
• nenechávejte cenné věci, doklady, kamery, fotoaparáty a jiné cenné předměty ve vozidle zaparkovaném u koupaliště (a nejen tam)
• neznalost vodní plochy se může stát osudnou pro děti i pro dospělé.