Foto: MP Ústí nad Labem
Ústí nad Labem

Milada - V pondělí 6. dubna odpoledne se u jezera Milada odehrála dramatická záchranná akce. Hlídka městské policie musela v náročném terénu vyprostit sportovce, který při kiteboardingu spadl do bažiny a vlastními silami se nedokázal dostat do bezpečí.

Operační středisko městské policie přijalo oznámení o nehodě v 16:38 hodin. Podle oznamovatele muž spadl přibližně 30 metrů od břehu přímo do prostoru bažinatého, hustě zarostlého ostrůvku. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka ze skupiny operačního zákroku.

Po příjezdu se strážníkům podařilo s mužem navázat hlasový kontakt. Situace byla vážná – sportovec sdělil, že je zraněný a zapadl do bahna až do půli těla, kvůli čemuž se nemohl pohnout. Strážníci se k němu nejprve přiblížili po vyvýšeném suchém podkladu na vzdálenost asi 15 metrů, ale zbytek cesty už museli absolvovat přímo v nebezpečném terénu.

Foto: MP Ústí nad Labem

Jeden ze strážníků se vydal hlouběji do bažiny, orientoval se přitom podle hlasu volajícího. Muže našel v momentě, kdy už se po prsa v bažinaté vodě marně pokoušel vyškrábat na mělčinu. Strážník se sám brodil po pás v bahně, aby se k němu dostal, podal mu ruku a začal ho pomalu vyprošťovat.

Vzhledem k odporu bahna a vysílení zraněného musel do bažiny vstoupit i druhý člen hlídky. Strážníci vytvořili „živý řetěz“, zaklesli se za ruce a společnými silami muže vytáhli z hustého porostu na pevnou zem.

Foto: MP Ústí nad Labem

Na břehu již na skupinu čekaly hlídky Policie ČR, které si zachráněného převzaly. Protože si muž stěžoval na nespecifikovaná zranění, skončil následně v péči zdravotnické záchranné služby, která jej transportovala k dalšímu ošetření. Díky včasnému zásahu strážníků a jejich ochotě riskovat vlastní bezpečí v hlubokém bahně skončila tato nehoda šťastně.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru