Ústí nad Labem - Radní schválili zvýšení počtu strážníků městské policie o 10 pracovních pozic na celkový počet 175 zaměstnanců a strážníků. Statutární město Ústí nad Labem informaci zveřejnilo v tiskové zprávě.
„Primárně jde o navýšení strážníků v městském obvodu město. Městská policie nabízí v rámci posilování pracovních pozic náborový příspěvek 70 000 Kč. Více informací k náboru je k nalezení na webových stránkách www.mpul.cz,“ uvádí tisková zpráva.
Ústečané iniciativu vedení Ústí nad Labem vítají a ptají se, zda přibude počet pěších hlídek v ulicích. „Pamatuji si doby, kdy byla stabilně hlídka na Mírovém náměstí, další na sousedním Lidickém náměstí a Masarykově ulici. V současné době, když v určitém čase projdete centrem, hlídku nevidíte nebo jen projíždět autem. Přeci jen fyzická přítomnost uniformy dodává člověku větší pocit bezpečí,“ uvedla pro e-ústí.cz Eva Drobná.
Zástupce ředitele Městské policie Jan Novotný ujistil, že v současné době v centru hlídka vždy je. „To, že strážníky lidé nevidí na náměstích, neznamená, že v centru nejsou. Více se věnují podnětům místních, dohlíží na určená místa, kterým je například prostor za provozovnou Barborka v Dlouhé ulici,“ reagoval na výtku Jan Novotný.
Eva Drobná zastává i názor, že se ve veřejném pořádku zhoršila i efektivita práce strážníků. „Chápu, že mají omezené pravomoci, je chování, které není v rozporu se zákonem. Ale rovněž pamatuji časy, kdy jste si špatně sedl na lavičku, měl nohy na sedadle, byla u vás hlídka a řešila vás za znečištění. Když ne pokutou, tak alespoň domluvou a vykázáním. To samé platilo při hlasitém projevu či hádání v centru Ústí, během chvíle byl u vás strážník a zajímal se co se děje. Proč vidíme ve městě potupovat nevhodně se chovající či agresivní partičky, protože mají prostor k takovému chování,“ zamyslela se Ústečanka.
Jan Novotný doplnil, že v současné době Městská policie v Ústí nad Labem hledá sedmnáct strážníků či strážnic. „Kromě sedmdesátitisícového náborového příspěvku, nabízíme spoustu dalších benefitů, které jsou k dohledání na našich stránkách,“ dodal Jan Novotný.
Strážníkem v Ústí nad Labem se může stát každý občan České republiky po dosažení věku 18 let se středním vzděláním s maturitou, bezúhonný a spolehlivý. Těšit se může kromě práce na hlavní pracovní poměr se smlouvou na dobu neurčitou, na stabilní zaměstnání se zaručeným termínem výplaty, 25 dní dovolené + 5 dní indispozičního volna, dobré finanční ohodnocení, příplatek za směnnost, víkendy, svátky, osobní příplatek, zvláštní příplatek, paušální příplatek na stravování, výkonnostní a pololetní odměny, benefitní karta MujUp.

