Průmyslová zóna Triangle. Foto: Ústecký kraj
Ústí nad Labem

Ústecký kraj/Žatec - Zastupitelstvo Ústeckého kraje schválilo prodej pozemků v průmyslové zóně Triangle za účelem vybudování modulárního bateriového úložiště, které bude spojeno s fotovoltaickou elektrárnou. Smyslem toho záměru je stabilizace odběru elektrického proudu v celém průmyslovém komplexu.

O vybudování energetického centra usiluje společnost CATE s.r.o., která tak chce umožnit jednotlivým závodům v průmyslové zóně ukládaní elektřiny z jejich vlastních fotovoltaických elektráren a tím zajistit krátkodobé záložní napájení zóny v případě výpadku dodávky elektrické energie. Výstavba záměru je plánována od roku 2025. Zkušební provoz by měl být zahájen v roce 2028. 

Pozemky určené k prodeji zahrnují zbytkové plochy o výměře 3,25 ha, pro které není v průmyslové zóně žádné využití. Nejsou vhodné pro realizaci běžného výrobního závodu a jejich prodej nemá žádný vliv na stávající ani potencionální investory v zóně. Cena pozemků byla stanovena znaleckým posudkem na 11.580.600 Kč bez DPH.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru