Ilustrační foto
Ústí nad Labem

Ústecký kraj, Litoměřicko - Neznámý muž v polovině srpna 2023 navázal vztah prostřednictvím internetové seznamky s devětatřicetiletou ženou z Libochovicka, které sliboval lásku a společný život. Pod smyšlenou legendou, že je americký novinář žijící v Praze, ale v současné době v cizích zemích, jí požádal o zaslání finančních prostředků, které jí údajně vrátí hned po příjezdu do České republiky.

Důvěřivá žena mu požadované finance poslala v několika částkách, kdy celková hodnota zaslaných peněz se vyšplhala na více než 500 tisíc korun. Následně dotazem na příslušné orgány zjistila, že byla pravděpodobně podvedena.

"Případ jsme zadokumentovali pro podezření ze spáchání přečinu podvod, za což hrozí dosud neznámému pachateli až 5letý pobyt ve vězení. Stejné případy s pracovním názvem „americký voják“ řeší policisté napříč celou republikou a poškozených žen rok od roku přibývá," uvedla policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru