Foto: MP Ústí nad Labem
Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - Neoprávněná volání na tísňové linky, ať už úmyslné nebo neúmyslné, komplikují práci jak státním policistům, záchranářům, tak i třeba hasičům. Takovýmto hovorům se samozřejmě nevyhnou ani operátoři městských policií.

A nemusí to být pouze tísňová volání, ale i třeba zprávy, které jsou nepravdivé, nebo se jedná pouze o domněnku jedince, která se nezakládá na pravdě, nebo si ji oznamovatel upraví k obrazu svému. To však nic nemění na faktu, že každá zpráva se musí prověřit. Bohužel si jen málokdo uvědomuje, že strážníci, kteří se takové správě věnují, chybějí někde jinde.

Takový „planý“ poplach prověřovali strážníci koncem minulého týdne, kdy vyjížděli do sadů Vrchlického, kde se dle oznámení měla nacházet skupina narkomanů a bezdomovců a oznamovatel měl obavy z toho, že po nich v parku zůstane infekční materiál, nebo může dojít i k napadení kolemjdoucích. Aby kontrola byla důkladná, byli na místo přivoláni strážníci z pochůzky, kynologická služba a strážník s detektorem kovů.

Po dvouhodinové prohlídce nebylo nalezeno nic, co přijaté oznámení obsahovalo. Příště by si oznamovatelé měli lépe rozmyslet, zda je vhodné a nezbytné, aby se o své nepodložené domněnky chtěli podělit s operátory na tísňových linkách. Pokud ovšem půjde o blokování tísňových linek zlomyslným jednáním, měl by si volající uvědomit, že se může jednat i o trestný čin, za který může být souzen.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru