Ilustrační foto
Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - Ústečtí policisté ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření 43letému muži z Děčína pro trestný čin Pomluvy. Podezřelý v září prostřednictvím sítě Facebook vyvěsil fotografii lékaře a rovněž o něm napsal lživé informace, které jej poškodily nejenom v zaměstnání, ale měly vliv i na jeho osobní život.

Díky tomu, že si lékař nenechal toto chování líbit a vše nahlásil na policii, se policisté případem začali zabývat. Při výslechu podezřelého policisty a otázce proč to učinil, vůbec neodpověděl. V případě prokázání viny před soudem podezřenému hrozí trest odnětí svobody až do výše 2 let nebo zákaz činnosti.

"Každý člověk má podle Občanského zákoníku právo na život, zdraví a také ochranu své osobnosti, soukromé cti, důstojnosti a jména. Pokud dojde k jakémukoliv porušení těchto práv, může se poškozený domáhat spravedlnosti a zajistit si tak odstranění všech následků z pomluvy," uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru