Psí záchranáři hledali oběti v sutinách po výbuchu. Ti nejlepší získali pohár prezidenta
Foto: Záchranná brigáda kynologů Ústeckého kraje
Ústí nad Labem

Chomutovsko – Psí záchranáři z mnoha koutů republiky se sjeli do Chomutova a Chban. Utkali se tam na prestižním Poháru prezidenta SZBK ČR – Memoriálu Ms. Vladimíra Kuchty. Výběrový závod na MČR podle nejtěžší sutinové zkoušky ZZP3 ovládla fena australského ovčáka Delilah Diandra se svou psovodkou Lucií Dlouhou.


Lucie Dlouhá se svojí parťačkou nejen zvítězily, úspěšně také složily vrcholovou zkoušku ZZP3. Na druhé příčce skončila Nikola Skokanová a April Barathea, bronz získala naše Jarka Machulková s flatem Brigite Born In Aknel Top (Záchranná brigáda kynologů Ústeckého kraje).

kynologie stupně vítězů

Kynologové z Ústecka měli v soutěži i další želízka. Čtvrtý skončil Hynek Dlouhý a Amigo od Patrona Rocha, pátá Zuzana Zeisková a Bel Ami Gandy Suisse Perle, šestou pozici obsadila dvojice Markéta Nováková a Enshine Amyflatt.

A jaký byl scénář klání? Trojice rozhodčích Kateřina Staňková, Edita Labíková a Lenka Knolová nasimulovaly v sutinovém trenažeru ve Chbanech situaci po výbuchu v továrně. Situace napodobila reálnou katastrofu, dámy rozhodčí pečlivě ukryly čtyři živé osoby a jeden vzorek mrtvolného pachu.

kynologie 5

Všude hory cihel, kusy betonu, polorozbořené domy… Čtyřnohé záchranáře to ale nezastavilo, každou chvíli byl ve Chbanech slyšet štěkot označující naději – nález člověka. Psí záchranáři, které tradičně na poháru potrápilo také teplé počasí, opět dokázali, že jejich čumáky jsou špičkové.

kynologie nástup

kynologie 2

kynologie 3

Foto: Záchranná brigáda kynologů Ústeckého kraje

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru