VIDEO: Lososi se vracejí do našich řek! První páry už vytloukají hnízda pro další generaci
Lososi v Kamenici. Reprofoto video: FCB Český rybářský svaz
Ústí nad Labem

Ústecký kraj - Dobří lososi se vracejí! Letos rybáři zaznamenali již 6 dospělých kusů, z toho 2 páry vytloukající hnízda pro početí další generace českých lososů.Český rybářský svaz, z.s., Severočeský územní svaz o tom informuje na sociálních sítích.

S projektem návratu této nádherné ryby začal Český rybářský svaz, z. s., Severočeský územní svaz v roce 1998, a letos uplynulo 20 let od návratu prvních kusů.

VIDEO KE SHLÉDNUTÍ JE ZDE.

"Nejdále se dle našich informací podařilo lososům dostat do Ohře na Litoměřicku, náhodný úlovek byl zaznamenán např. i v Ústí nad Labem. Aktuálně největší problém při migraci tohoto jedinečného druhu, který byl člověkem v povodí Labe vyhuben, ale podařilo se nám ho do naší přírody navrátit, tvoří překážky, to jak plavební stupeň u Hamburku (jediná překážka v Německu), tak pak především překážky v ČR. Na Kamenici se mohou dospělí jedinci dostat pouze k jezu v Edmundově soutěsce, kde je rybí přechod neprůchozí (i vzhledem k tomu, že pro obec Hřensko má zjevně přednost ekonomický profit z provozu turistických pramic, před přírodou samotnou), na Labi pak samozřejmě plavební stupně od Střekova výše," píší rybáři.

Od letošního roku se stala hlavním sponzorem projektu návratu lososa společnost Naturamed Pharmaceuticals, která hradí pořizovací náklady na vysazovaný plůdek.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru