Případů napadení zvířat končící smrtí přibývá! Potyčka pejskařů skončila ubodáním dogy. Další psí život vyhasl po útoku rotvajlera
INCIDENT NA JANOVSKÉM SÍDLIŠTI: FOTO: REPROFOTO FB
Ústí nad Labem

Ústecký kraj – V pondělí otřásla veřejností informace o nedělním incidentu na janovském sídlišti v Litvínově. Při venčení mazlíčků došlo k ubodání velké dogy. Policisté teď rozkrývají pozadí celého příběhu, proč k ubodání zvířete došlo. V Bílině řeší rovněž případ usmrcení zvířete. 

Ke sporu dvou pejskařů došlo během nedělního odpoledne na janovském sídlišti. Incident potvrdil serveru Novinky.cz policejní mluvčí Kamil Marek: „Došlo k protiprávnímu jednání na litvínovském sídlišti Janov. Událostí se zabýváme. Podle prvotních informací mělo dojít k potyčce mezi dvěma majiteli psů. Vzhledem k probíhajícímu šetření nelze v tuto chvíli poskytnout bližší informace.“ 

Na sociální síti ve skupině Litvínov je umístěno video, kdy u mrtvé dogy stojí její páníčci, strážníci a asi desetiletá dívenka. Pod příspěvkem vedou Litvínované divokou debatu. Zabitý pes se měl dle diskutujících ženě vysmeknout a napadnout druhého psa. Jeho majitel zareagoval tak, že zvíře ubodal před očima majitelky a malé dívky. Podle diskutujících měla ubodaná doga košík a byla na vodítku. Podle dalších vyjádření ale majitelka velkého psa neudržela. Další se podivují nad tím, že majitel druhého psa měl u sebe dlouhý nůž.

V Bílině došlo k incidentu v polovině března. Rodinný příslušník majitele rotvajlera nedostatečně zabezpečil oplocení zahrady u domu, kde pes žil. Zvíře uteklo na ulici. „Zde napadl nejprve jiného psa. Jeho majitelka ve snaze svého mazlíčka ochránit, jej vzala do náruče. Přitom ji rotvajler napadl také a způsobil jí zranění horních končetin. Napadenou čeká delší doba léčení. Její pes bohužel vážným zraněním podlehl," popsala případ policejní mluvčí Ilona Gazdošová. Muži, který nedostatečně zabezpečil pozemek, kde útočící pes přebýval, bylo nyní sděleno podezření z přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti.

„Případ by měl být varováním pro majitele psů, že za své psí mazlíčky nesou zodpovědnost a je jejich povinností je mít řádně zabezpečené. Je potřeba se též řídit vyhláškami obcí, kde je ukotven pohyb psů na veřejném prostranství obcí," dodává policejní mluvčí.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru