Na Benešově mostě začala oprava havarijního stavu zábradlí
Opravené části zábradlí dostávají nový nátěr. Foto: Petr Sochůrek
Ústí nad Labem

Ústí nad Labem – Dělníci začali v pondělí 19. září 2022 s opravou havarijního stavu zábradlí zavřeného chodníku na mostě Dr. Edvarda Beneše. Uzavřít komunikaci začátkem měsíce doporučil statik.

Správcem mostu Dr. Edvarda Beneše je Ústecký kraj. „Vyměnili jsme pásovinu, která spojuje jednotlivé části zábradlí,“ odpověděli dělníci na dotaz, jaké práce v současné provádějí.

Nutné opravy údajně čeká i chodník na protější straně mostu. „Až skončí práce tady a chodník se otevře, tak dojde k uzavření protějšího chodníku, kde se také musí vyměnit pásovina spojující jednotlivé části zábradlí,“ dodali dělníci.

Špatný technický stav mostu Dr. Edvarda Beneše si již v roce 2018 vyžádal usměrnění hromadné dopravy pouze do prostředního jízdního pruhu silnice. Kyvadlový provoz autobusů a trolejbusů řídí semafory. Nákladní auta mají vjezd na most zakázaný.

Břehy řeky Labe v Ústí nad Labem spojuje obloukový most nesoucí název podle druhého československého prezidenta Dr. Edvarda Beneše od roku 1936. Stavba začala již v roce 1934. Mostní konstrukci nesou dva pilíře s rozpětím přes 123 metrů.

{article title="AKTUALIZUJEME: V Ústí chodník na Benešově mostě uzavřel havarijní stav zábradlí"}[div class="articleinarticle"]

[title]

[image-intro] [introtext limit="300" strip="1"][/div]{/article}

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru