Olšinky – Přetékající sud a pytle plné odpadků. Těch je tolik, že se povalují i okolo. Několik dní hyzdí nepořádek u fotbalového hřiště v Olšinkách okolí stezky ze Střekova do Valtířova. Labskou cyklostezku po dokončení úseku z Těchlovic do Děčína hojně využívají k výletům po Českém středohoří cykloturisté ze sousedního Německa. Ústečané vyrážející do Svádova na in – line brusle považují svinčík za špatnou vizitku.
„Zabruslit si do Olšinek chodím pravidelně. Odpadky se u hřiště povalují asi čtrnáct dní. Je to ostuda," řekla Ústečanka Kateřina Fryšová a dodala: „Na stezce potkávám v posledních dnech poměrně často početné skupinky Němců, kteří si vyrazili do Čech na kolo. Není to pro nás Čechy moc dobrá vizitka."
Hřiště patří oddílu kopané TJ Svádov – Olšinky. Předseda Pavel Kolman řekl, že pytle s odpadem zůstali u hřiště po hasičích, kteří zde pořádali akci pro děti. „Zrovna včera jsem odvezl pytel plný PET lahví. Uklízíme to postupně, když je svoz popelnic. Problém je v tom, že děti do pytlů naházely zbytky sušenek a vuřtů. Volně pobíhající pes to cítí, pytel roztrhá a roztahá to," dodal předseda Kolman.