Děčín/Maxičky - Poznáte hodinky, které patřily mrtvole muže, jehož kosterní ostatky byly nalezeny 23.března kolem třinácté hodiny v Děčíně - Maxičkách v bezprostřední blízkosti státních hranic s Německem? Policisté totiž nyní žádají veřejnost o pomoc při pátrání po totožnosti neznámého zemřelého muže.

Hodinky, které měl nalezený muž u sebe. Foto: PČR
Podle krajské policejní mluvčí Veroniky Hyšplerové jde o kosterní pozůstaky mrtvoly muže neznámé totožnosti. "Ze znaleckého posudku z oboru patologie vyplývá, že na smrti nenese vinu cizí osoba a že k úmrtí došlo více jak před rokem. O nalezení Vás naše redakce edecinsko.cz informovala jako první.
Popis osoby:
Muž ve věku 20-30let, vysoký 170-180 centimetrů
Popis oblečení:
Muž byl oblečen v tříčtvrtečním pánském kabátu pravděpodobně černé barvy s nášivkou zn. Manguun men, v hnědé nebo žluté bundě na zim s nášivkou WACKEN 2009, riflových kalhotách s nášivkou GARDEUR dneim EST 1920, kotníkové boty zn. JAMOS Made in Germany, air comfort vel.č.44 a černý svetr. Dále měl muž u sebe náramkové analogické pánské hodiny zn. Anigo, z bílého kovu a koženým řemínkem, černou čelovou svítilnu s led diodami, černá sluchátka tzv.špuntíky zn. AIWA, plastový zapalovač, dioptrické brýle na dálku s tmavými kovovými obroučkami, černé kožené rukavice a hnědou peněženku.
Kriminalisté prověřují databázi hledaných a pohřešovaných osob, ale bohužel prozatím s negativním výsledkem. Dále jsme požádali o pomoc v pátrání i německé kolegy.
"V tuto chvíli žádáme o pomoc i veřejnost. V případě jakékoliv informace, která by mohla vést ke ztotožnění tohoto muže, se prosím obraťte na linku 158 nebo na nejbližší policejní služebnu," uvedla policejní mluvčí.

