CHYSTÁ SE: Dvořákův festival se uskuteční již tuto neděli
Kalabis Quintet.
Co se chystá

Podbořany - V neděli 13. srpna 2023 se koná v Podbořanech 67. ročník Dvořákova festivalu. Jde o jeden z největších festivalů klasické hudby s dlouholetou tradicí.

Festival začne v 18 hodin v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech. Akce se koná pod záštitou starosty Města Podbořany Radka Reindla. Zahrají Kalabis Quintet.

Kalabis Quintet je dámské dechové kvinteto vzniklo v roce 2012 na půdě Akademie múzických umění v Praze. Od svého založení posbíral Kalabis Quintet řadu dalších ocenění. Kalabis Quintet se představil na více než stovce domácích i zahraničních pódií. Jeho členky jsou orchestrálními hráčkami předních českých orchestrů. V roce 2021 kvinteto přijalo pozvání na nejvýznamnější český festival Pražské jaro.

Kalabis Quintet hrají ve složení: Zuzana Leimer– flétna, Jarmila Jermářová – hoboj, Anna Sysová – klarinet, Denisa Beňovská - fagot, Adéla Psohlavcová - lesní roh.

PROGRAM:

Antonín Dvořák – Kvartet F dur „Americký“ – Lento, op. 96 (arr. David Walter)
Luboš Sluka – Dětská suita
Viktor Kalabis – Divertimento (100 let od narození)
Václav Trojan – Dechový kvintet (na téma českých lidových písní)

podboranysra3

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru