9 tipů na prázdninové užívání si v Ústeckém kraji během horkého letního víkendu
Mostecký Bagrpark najdete hned vedle autodromu. Foto: archiv
Co se chystá

Ústecký kraj - Je tu horký letní víkend a s ním otázka, co podniknout? Přinášíme několik tipů na prázdninové užívání si.

Teplicko

TEPLICE FREE LIVE 8

8. 7. 2023 14:30 - 23:00, Náměstí Svobody Teplice

  • 8. ročník prázdninového hudebního festivalu pořádá Dům kultury Teplice za finančního přispění Statutárního města Teplice. Prázdninová akce se odehraje tradičně na náměstí Svobody. Chybět nebudou stánky s občerstvením i oddychový koutek pro děti. Program: 14:30 WYFE (black & white music from Prague), 16:00 SCHLAK (crossover), 17:30 BABYLON (melodický rock), 19:00 HRACÍ SKŘÍŇ (taneční hudba 70.-90. let), 20:30 EUFORY (metal), 22:00 GANGALABASTA (trip hop).

Sousedská slavnost

9. 7. 2023 13:00, Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Cínovec

  • Cínovec – V neděli 9. července se u Kostela Nanebevzetí Panny Marie na Cínovci koná tradiční česko-německá Sousedská slavnost. Setkání začne od 13 hodin před kostelem. Zvykem je na akci donést upečený koláč, nebo jiné dobroty a na oplátku ochutnat ty, které přinesou němečtí sousedé. Ve 14 hodin vystoupí muzikanti Jan Řepka (kytara), kterého na housle doprovodí Jan Bartoška.

Litoměřicko

Víkendové turistické linky Oparenského expresu

8. - 9. 7. 2023, Litoměřice, Lovosice, Chotiměř

  • Letos jde už o čtvrtou sezónu provozu víkendové turistické linky T4, které cestující přezdívají Oparenský expres. Jde o vlakové spojení Litoměřice horní nádraží – Lovosice – Chotiměř, které vede turisticky atraktivním Oparenským údolím.
  • Vlaky jezdí ve dnech provozu, tedy o víkendech a státních svátcích, sedmkrát denně ve dvouhodinovém taktu. První vyjíždí z Litoměřic horního nádraží v 7:14 hod. a poslední z Chotiměře ve 20:08 hod. Vlakové spojení je ideální nejenom pro pěší turisty, ale také pro cyklisty, kteří mohou navštívit nespočet turistických cílů. Mohou se projít či projet lučinatým, lesnatým a místy i skalnatým Oparenským údolím podél Milešovského potoka nebo zavítat na zříceninu hradu Oparno, rozhlednu Radejčín, vrchol Milešovku nebo horu Lovoš. Během cesty modernizovanými motorovými jednotkami RegioSprinter si cestující mohou zdarma dopřát kávu či čaj, případně si zakoupit drobné občerstvení.

Ústecko

Lucerna

8. 7. 2023 17:30 - 19:00, Státní zámek Velké Březno

  • Jestli vás štvou ti nahoře nebo ti dole, jestli věříte na lásku a na vášeň, jestli už víte, co je stáří a moudrost nebo nevíte o životě vůbec nic, jestli vás prudí všehoschopní úředníci, jestli máte problém se zbabělci a jsou vám k smíchu řiťolezci, jestli máte smysl pro humor a nelákají vás věci “zadarmo“ a jestli si, stejně jako my, myslíte, že “Práva svá má chránit, chlap” a panské zvůli se nemá ustupovat, je Lucerna přesně pro Vás. Představení se odehraje s podporou obce Velké Březno. Vstupenky budou v prodeji hodinu před představením na Státním zámku Velké Březno.

Děčínsko

Nordic Walking výlet na Sněžník

8. 7. 2023 9:30, Parkoviště u Kristina Hrádku

Společný výlet s Nordic Walking na rozhlednu méně známými cestami. Přijďte si užít pěkný výlet a přitom si vyzkoušet jiný způsob používání holí než opírání, jak běžně vidíte okolo sebe. Vyrážet se bude v 9:30 z parkoviště u Kristina Hrádku, z Děčína je možno jet spolujízdou, možné je i vyzvednutí u vlaku. Délka výletu je kolem dvanácti kilometrů. Na výletě hole na Nordic Walking nejsou povinné, jejich zapůjčení je v ceně výletu. Nejde přímo o výukový kurz, ale spíše ochutnávku této pro většinu lidí nové techniky. Pokud se ale techniku rozhodnete naučit pořádně, vaše výšlapy tak můžete povýšit na sport srovnatelný například s běháním, ovšem s menším pocitem dřiny. Navíc posílíte až 90% svalů na těle.

Chomutovsko

Klášterecké hudební prameny

8. 7. Nádvoří zámku v Klášterci nad Ohří, Johanku, zahraj mi.

  • Hudebně zábavná podívaná z dob, kdy si skladatel vydělal víc než právník. Koncertně herecký večer plný úžasných životních příběhů a geniální hudby Johanna Sebastiana Bacha a jeho současníků. Hrají Jaroslav Svěcený, Jitka Navrátilová - cembalo, Virtuosi Pragenses a hosté.

Brémští muzikanti

9. 7.

  • Pohádka pro děti, Františkánské zahrady v Kadani, začátek v 16 hod., vstupné 60 Kč
  • Zahájení v 19 hod., vstupné 300 Kč.

Mostecko

Výpěstkové trhy v Mostě

8. 7.

  • Prostor před obřadní síní mosteckého magistrátu, trh právě sklizených výpěstků, začátek v 6 hodin, vstup volný

Culinka a tancohrátky v Bagrparku

8. 7. Bagrpark v Mostě, od 15 h.

  • Tanečně hudební show pro děti od 2 do 10 let, začátek představení v 15 hod., vstupné na Culinku v rámci vstupného do Bagrparku.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru