Krása letos pomůže i nemocnému Tadeášovi a nabídne úchvatnou podívanou na téma balet a opera
Krása pomáhá je tradiční charitativní akce.
Co se chystá

Ústecký kraj / Ústí nad Labem - Velká a již tradiční akce, kterou pořádá Miss sympatie ČR 2002, modelka a majitelka produkční agentury Lenka Kocmanová Taussigová ve spolupráci s Ústeckým krajem, se blíží. Uskuteční se 22. března a nachystala několik překvapení.

Letošní 14. ročník akce Krása pomáhá se ponese v duchu baletu a opery. Proto organizátorka akce zvolila také tomu odpovídající prostředí Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem. Kromě módy se můžete těšit i na bohatý kulturní zážitek.

Čekají vás čtyři módní přehlídky, během nichž uvidíte i ukázku z baletu od skladatele Petra Iljiče Čajkovského Labutí jezero, uslyšíte tóny krásné opery Wolfganga Amadea Mozarta Don Giovanni. Známá česká návrhářka Taťána Kovaříková nachystala pro tento večer speciální kolekci společenských šatů. Petra Vyoralová z mosteckého salonu Delta představí novou kolekci svatebních šatů. Dále uvidíte i ukázky oblečení na nadcházející sezónu, ale třeba i dobovou módu, v podobě dobových kostýmů.

Modely předvedou dle choreografie Lenky Vinické přední české modelky. Na mole se zaskví Inna Pluhajková, Nikol Švantnerová, Lucie Kovandová, Lea Štelíčková, Lucie Šlégr, Taťána Makarenko, či Lucie Smatanová, pánskou módu převedou Muži roku Tomáš Martinka, Josef Kůrka, Matyáš Hložek.

O hudební zážitek se postarají zpěvák Marian Vojtko, elektrické smyčcové trio Inflagranti, finalistka Talentu, přezdívaná česká Edith Piaf, zpěvačka Eliška Lüftnerová a český barytonista, pravidelně vystupující v Národním divadle, Romal Janál. Večerem bude slovem provázet moderátor Rey Koranteng.

Smyslem Krásy pomáhá je především pomoc dětem. Nemocným dětem v nemocnicích, proto také výtěžek akce bude předán na Dětskou kliniku v Ústí nad Labem, dále na dětská oddělení v nemocnici v Mostě a v Chomutově.

Lenka Kocmanová Taussigová se ale v letošním roce rozhodla pomoct jednomu konkrétnímu dítěti, jehož životní příběh bude divákům v průběhu večera představen. Jedná se o nemocného Tadeáše P. z Duchcova, jenž potřebuje rehabilitační chodítko v hodnotě 47 tisíc korun.

„V průběhu roku pořádám několik akcí. Krása pomáhá je ale akce, kterou pořádám vždy proto, aby pomáhala. Výtěžek pravidelně předávám na dětská oddělení v nemocnicích. Dokonce jsme i v minulých letech dětská oddělení v nemocnicích s modelkami navštěvovaly. Letos sice do nemocnice z časových důvodů nepůjdeme, ale zato jsem se rozhodla pomoc konkretizovat. Již nějakou dobu znám rodinu Tadeáše, který trpí genetickou vadou. Pro svoji rehabilitaci potřebuje speciální chodítko, které zdravotní pojišťovna nehradí. Proto jsem se rozhodla, že letos Krása pomáhá pomůže i jemu. Chodítko z výtěžku akce dostane. Dokonce je již objednané. V tomto trendu chci pokračovat i v dalších ročnících,“ uvedla Lenka Kocmanová Taussigová.

Akce probíhá pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Vstupenky lze zakoupit na pokladně Severočeského divadla a opery a baletu v Ústí nad Labem a v Info stánku OC Olympia Teplice za 149 až 249 korun.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru