V prvním severočeském derby sezóny byli úspěšnější domácí
Foto: Roman Valenta. Zdroj: www.bkdecin.cz
Sport

Ústí nad Labem - Derby začali lépe domácí, kteří hned během první minuty získali tři útočné doskoky, ze kterých padla trojka Stevanoviče a koš Šotnara - 5:0. Válečníci sice zásluhou Ježka a Pomikálka snížili na 5:4, ovšem ústecký Wallace trefil vzápětí trojku a Houška přidal dva body 12:4.

Ústí navíc dál vládlo na doskoku, a v polovině této desetiminutovky vedlo 14:7, což donutilo trenéra Budínského k oddechovému času. Po něm se jeho svěřencům začalo dařit více v útoku, také si více začali hlídat obranný doskok a brzy se dotáhli na rozdíl jediného bodu 16:15. Jenže Wallace nepustil naše do vedení a jeho pět bodů v řadě znamenalo stav 21:15. Druhou čtvrtku začal koš Pecky, po trojce Svejcara vedla Sluneta už 26:17 a brzy získala dokonce dvojciferné vedení - 30:20. Kouč Válečníků tak opět sáhl k time-outu, který znovu přinesl své ovoce. Šiška dal dva body, Ježek s Carlsonem zaznamenali první děčínské trojky a hosté byli rázem zpět ve hře - 30:28. Poté sledovali diváci vyrovnanou bitvu, tleskali několika povedeným blokům i hezkým akcím, ale Válečníci zůstávali stále o kousek pozadu. V závěru poločasu se však střelecky chytil Autrey, a po jeho pěti bodech v řadě bylo konečně vyrovnáno - 38:38. Poslední slovo ovšem měl opět Wallace, který trojkou upravil na 41:38.

V poločase byl nejlepším střelcem domácích Wallace s 16 body, na straně Děčína vedl Autrey s 8 body. Na doskoky to bylo 22:14.

Druhý poločas přinesl na úvod děčínské nepřesnosti a naopak přesnou střelbu domácích za tři body. Postupně se trefili Pecka, Šotnar i Houška a Sluneta rázem opět vedla opět dvojciferným rozdílem - 52:42. V dalších minutách se Válečníkům podařilo zastavit domácí ofenzívu, ale bohužel sami byli v útoku bezzubí. A tak v posledních vteřinách opět začal úřadovat Walllace, který osmi body upravil na 62:46. V poslední periodě se sice našim podařilo díky trojce Carlsona a koši Autreyho snížit na 64:51, ale Sluneta ihned kontrovala. Carlson s Ježkem však přidali další tři trojky, po koších Autreyho a Kroutila se náskok domácích dokonce dostal pod dvojcifernou hranici na 73:64 a zdálo se, že by mohlo přijít drama. To však odmítla trojka Šotnara a především děčínské nepřesnosti. Až poslední útok Válečníků skončil košem a Pomikálek upravil na konečných 76:66.

Ústí ve vyrovnaném duelu stejně jako Děčín vyhrálo dvě čtvrtiny, ovšem jeho výhry byly přesvědčivější a zvítězilo. Oba celky střílely se zhruba stejnou úspěšností, ale Sluneta dala více trojek. Také měla výrazně méně ztrát a více profitovala z útočných doskoků.

Na straně domácích byl nejlepší Wallace s 24 body, Pecka přidal 14 a Svejcar s Šotnarem (ten zaznamenal i 11 asistencí) po 10 bodech. Na straně Válečníků dali 14 bodů Carlson a Autrey (ten přidal ještě 12 doskoků, ale také 6 ztrát), dvojciferným střelcem byl ještě Ježek s 11 body. Bohužel, zbytek týmu zaostal.

Sluneta Ústí nad Labem - BK ARMEX Děčín 76:66

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru