Slovan bojoval do posledních sil, z Třebíče nakonec odváží bod. Dnes je na programu severočeské derby
Zdroj: www.slovanusti.cz
Sport

Třebíč, Ústí nad Labem - V sobotu byl na Třebíčském ledě k vidění velice zajímavý a napínavý zápas. Už od začátku zápasu byly výkony vyrovnané a to se projevilo hned v první třetině, která skončila 1:1. Druhou třetinu začal aktivněji Slovan, ale i tak opět skončila vyrovnaně 2:2.

Třetí také dopadla nerozhodně a tak muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém dal gól Třebíč a tím ukončil zápas. A tak Slovan veze domů vydřený bod. 

Bílé hvězdy vlétly do první třetiny jako velká voda a přehrávaly svého soupeře. Ránu Šimona Szathmáryho Stezka vyrazil svými betony do rohu kluziště. Střondala obdržel parádní přihrávku přímo na hokejku a ocitl se sám před hostující brankou. Na ústeckého brankáře si však tento mladý útočník nepřišel. Horácká Slavia vyvíjela na svého soupeře stále větší tlak a dobývala branku Slovanu. Melkovu nebezpečnou ránu z mezikruží zneškodnil Lukáš Dostál. Bílé hvězdy byly za svou aktivitu odměněny. Mikyskova rána se odrazila ke skvěle postavenému Vojtěchu Střondalovi, který nabídnutou šancí nepohrdl a načal skóre utkání. Horáckou Slavii vstřelená branka ještě více nabudila. Lvi se navíc provinili proti pravidlům, a na řadu tak přišla první početní výhoda Třebíče v zápase. Paradoxně se však místo domácích prosadili hosté. Do úniku se dostal Pavel Kousal, který poslal kotouč do horní části Dostálovy branky, a srovnal tak stav zápasu. Rozhodčí měl po chvíli znovu vztyčenou pravačku. Tentokráte se však vylučovalo z domácích řad. Dvě minuty obdržel Václav Čejka za hákování. Slovan však nabídnutou početní výhodu v branku nepřetavil. Proti nebezpečné střele Volfa se reflexivním zákrokem vyznamenal třebíčský maskovaný hrdina. Horký předvedl třebíčskému publiku svůj výjimečný hokejový talent, když obešel několik ústeckých hokejistů a svým zakončením ohrozil brankáře Stezku. Této oku lahodící akci chyběla jen gólová tečka. Stezka měl velké problémy s Furchovou střelou. Nakonec se mu však podařilo neposedný kotouč zkrotit.

Horký se na začátku druhé periody řítil do slibné šance, ale hostující obrana zasáhla včas. Szathmáry nastřelil tyčku Stezkovy branky. Raška poslal střílenou přihrávku na Luboše Horkého, který svojí hokejkou kotouč nasměroval do Stezkova ramena. Tyčka zvonila také za Dostálovými zády. Mlynář dostal přesný pas do prostoru mezi kruhy. Proti jeho ráně Stezka vytáhl parádní semafor. Raškův pokus Stezka zlikvidoval svojí vyrážečkou. Na druhé straně se blýskl svým zákrokem Lukáš Dostál. Slovan dokázal otočit skóre zápasu. Merta ujel třebíčské obraně a vybídl ke skórování dojíždějícího Pavla Kousala, který svou druhou brankou poslal Lvy poprvé v zápase do vedení. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Střondalovu střelu vyrazil Stezka jen do předbrankového prostoru, kde se nejlépe zorientoval Lukáš Paták, který poslal kotouč mezírkou mezi betony ústeckého brankáře do sítě. Ke konci druhé periody se hosté provinili proti pravidlům. Na trestnou lavici zamířil Lukáš Volf. Furch obdržel ukázkový pas a dostal se do slibné střelecké pozice. Na Stezku si však nepřišel.

Bílé hvězdy zahrozily hned v úvodu třetí třetiny. Nedvídek s Kuskem skvěle přečetli situaci a dostali se do přečíslení. Druhý jmenovaný velmi nebezpečně zakončil, ale Stezka výborně zasáhl a podržel svůj tým. Za sekání zamířil na dvě minuty na trestnou lavici Horký. Lvi se v početní výhodě prosadili. Jan Látal svou tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě včetně brankáře Dostála. Horký ujížděl sám na Stezku, ale jeho střelecký pokus skončil jen na horní tyči hostující branky. Jaroslav Roubík odcestoval za podražení na trestnou lavici. Bílé hvězdy se stejně jako hosté prosadily v přesilové hře. Šimon Szathmáry našel Lukáše Nedvídka, který obratem poslal kotouč na hůl Silvestera Kuska, jenž rychlou ranou z mezikruží rozvlnil ústeckou síť. Třebíči byla nabídnuta další početní výhoda. V rozporu s pravidly si počínal Melka, kterého rozhodčí za jeho přestupek poslali na trestnou lavici. Bilčíkovu ránu si Stezka pohlídal. Slovan své oslabení dovedl do zdárného konce. Šimon Szathmáry obdržel dvě minuty za držení. Třebíč se srdnatě bránila a neinkasovala. Následovaly dvě obrovské šance domácích hokejistů. Nejprve se Adam Raška řítil sám na brankáře Stezku, kterého však nedokázal překonat. Poté posílal kotouč do prostoru před brankou Luboš Horký, ale nikdo nedokázal uklidit puk do sítě. Další branka už ve třetí periodě nepadla.

V prodloužení se Bílé hvězdy prosadily po pouhých osmnácti sekundách. Vodný poslal rychlou přihrávku Luboši Horkému, který střelou bez přípravy odšpuntoval gejzír radosti na třebíčském stadionu.

Třebíč - Ústí nad Labem 4:3P (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Střondala (D. Mikyska, J. Čejka), 35. Paták (Střondala), 49. Kusko (Nedvídek, Szathmáry), 61. L. Horký (Vodný) – 9. P. Kousal (L. Volf), 34. P. Kousal (D. Merta), 47. Látal (Roubík). Rozhodčí: Čech, Skopal – Zídek, Komínek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1021. Střely na branku:43:21. Průběh utkání: 1:1, 1:1, 1:1 - 1:0.

SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál (Jekel) – R. Čermák, Bilčík, Szathmáry, D. Mikyska, Vl. Brož, V. Čejka, Furch – L. Horký, Raška, Vodný – P. Kratochvíl, Nedvídek, Kusko – Paták, Tadeáš Král, J. Čejka – Ferda, Střondala, Mlynář.

HC Slovan Ústí nad Labem: Stezka (Groh) – Hes, M. Jandus, Březák, Látal, Zukal, M. Zdvořáček – D. Merta, Vrdlovec, Chrpa – Melka, Roubík, Severa – T. Jandus, L. Volf, P. Kousal – Davídek, Čermák T., Tůma.

Další zápas čeká ústecký Slovan už dnes. Tentokrát se představí na domácím ledě a má Litoměřicím co vracet. Utkání startuje v 18:00.

Autor: Lenka Šustrová

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru